Kurutma Makinesi sesli çalışıyor

Merhabalar bugün sizlere bir kurutma makinesinde olan sesle ilgili destek olmaya çalışacağım.Mantık kurutma makinelerinde aynıdır yani şu markada olur bu markada olmaz demiyecem .

Ayak ayarları yapılmamış olabilir. Yerinde makinenin öne, arkaya oynamıyor olduğunu kontrol etmelisiniz. Çamaşırlarınızın fermuar, düğme gibi parçaları makinenin iç kısmına çarpıyor yada ceplerinde bozuk, para çakmak vb. cisimler varsa kurutma esnasında ses yapıyor olabilir. Fazla çamaşır koyulması da sesli çalışmaya etkendir. Doğru yük miktarınca kurutma yapmayı deneyiniz. Su sesi geliyorsa, su tankına toplanan suyun sesi olabilir normaldir. Metalik uğultu şeklinde bir ses geliyorsa ısı pompasının çalışmasından kaynaklı normal olacaktır.

Ayak ayarlarını nasıl ayarlarım ?

3008
Ayak ayarı yapılışı

• Kurutma makinesi daha sessiz ve titreşimsiz çalışabilmesi için ayakları üzerinde düzgün ve dengede durması gerekir. Ayakları ayarlayarak dengeyi sağlayın. • Kurutma makinesi düz ve sağlam bir şekilde durana kadar ayakları sağa ve sola çevirerek ayarlayın.

Metalik uğultu sesi makinenin neresinden gelir?

Isı pompalı ürünlerimizin ön alt kısmından gelmektedir.

3009
Metalik uğultu sesi

Su sesi nereden gelir ?

Makine içinde oluşan nem buhar halden su haline getirilir ve motor vasıtasıyla su tankına itilerek depolanır. Su tankı makinenin önünde ve yukarıda yer alıyorsa pompalanırken ses çıkartması normaldir.

3010
su sesi

Doğru yükleme miktarını nasıl yaparım ?

Çamaşır cinsine göre kurutma yük miktarları değişmektedir. Örnek olarak pamuklu bir programda makine içine yükleyeceğiniz yük miktarı 8 kilogram olurken, Gömlek programında 1,5 kilograma düşmektedir. Kılavuzda “Program seçimi ve tüketim tablosu” bölümünde yük miktarlarına ait tablo yer almaktadır.

3007
Doğru yükleme miktarını nasıl yaparım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2021 Emre Kökçan . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.